Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

SARIMSAK KÜRÜ VE FAYDALARI

Sarımsak, ağız kokusuna sebep olsa da, her derde deva bir bitki. Eski zamanlarda, doğal antibiyotik olarak kullanılan sarımsak, günümüzde de değerinden ve içeriğinden hiç bir şey kaybetmemiş durumda. Size önereceğimiz sarımsak kürü, de oldukça şifalı bir kür. Öncelikle kürün hazırlanışı ve uygulanışı konusunda, sizlere bilgi verelim. Sonra da faydaların bahsedelim.
KÜRÜN HAZIRLANMA ŞEKLİ VE UYGULANIŞI :Günlük olarak uygulanabilecek olan sarımsak kürü, En az bir baş ve en fazla beş baş sarımsakla yapılıyor. Sarımsakları, havanda döverek veya rondodan geçirerek, püre haline getirin. Yoğurdun içine karıştırarark, öğle ve ekşam yemkelerinde tüketin. Sarımsakların, yeni ürün olmasına dikkat edin.  Ağız kokusu endişeniz var ise, sizlere bir de iyi bir haber verelim.  Püre halindeki sarmısak çiğnenmediği için ağız kosusu olmaz.  Sarmısak kürünu bu şeilde  yapamayanlar, sarımsağı sıkarak, özsuyunu, limon özsuyu ile karıştırıp, aç karına içebilirler.
SARIMSAK KÜRÜNÜ FAYDALARI : Sarımsa kürü ;  apse, arı sokması, asabiyet, astım, aşırı yaşlanma, barsak gazları,  barsak parazitleri, balgam, boğaz ağrıları, böcek sokması, bronşit, bronşiyal astım, burun tıkanması, cilt mantarları, cinsi kudretsizlik, damar sertliği, varis, damar tıkanıklığı, deri hastalıkları, dosak iltihabı, kalınbarsak kanseri, kalınbarsak zafiyeti, kanda fazla yağ, kan dolaşımı bozukluğu, kan pıhtılaşması, kanser, kas ve kemik erimesi, kolesterol, kansızlık, kramp, kurşun zehirlenmesi, mide gazları, mide parazitleri, nezle, gut hastalığı,romatizma, saç kepeği, saçkıran, safra salgısının azlığı, sinüzit, sivilce ve çıbanlar, şeker hastalığı, uykusuzluk, üşütme, verem, virütik enfeksiyonlar, yara ve bereler, yılan ısırması (ilk yardımdan sonra), yorgunluk, yüksek tansiyon, zafiyet, zehirlenme, zerihli maddelerin vücuttan atalması, gibi pek çok durumda faydalıdır.
Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !