Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Embed

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak İçin

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak İçin

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalı,Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak,Pürüzsüz Cilde Sahip Olmanın sırları, Pürüsüz Bir Cilt İçin Püf Noktaları,Pürüzsüz Yüz İçin

Cilt bakımında en çok önem verilen konu, cildin pürüzsüz görünmesidir. Çünkü ciltte oluşan pürüzler güzelliğe gölge düşürür. Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın en önemli kuralı düzenli olarak ve cilt tipinize uygun ürünlerle cilt bakımı ve temizliği yapmaktır. Bunun dışında uygulayabileceğiniz bir kaç şey daha var. Daha doğrusu uzak durmanız gereken bir kaç şey..

Yediğimiz besinler cildimizi direkt veya dolaylı olarak etkiler. Bu sebeple de yediğimiz besinlere dikkat etmek gerekir. Bu gün sizlere ciltte pürüzler oluşmasına neden olacak yiyeceklerden bahsedeceğiz..

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalı,Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak,Pürüzsüz Cilde Sahip Olmanın sırları, ,Pürüzsüz Yüz İçin,Pürüsüz Bir Cilt İçin Püf Noktaları

Sivilceler, pürüzler ve cildimizin kuru ve kabuk kabuk görünmesi; direk yediğimizle, içtiğimizle alakalı olmamakla beraber, tüm vücudumuzda olduğu gibi cilt dokumuz üzerinde de etken oluşturuyor. İşte cildimizin düşmanı 4 şey...

Tuzlu Yemişler ;

Aşırı sodyum hücrelerdeki nemi emer ve hücre duvarının dış yüzeyinde birikir. Sonuç ise, şiş göz kapakları ve gözaltı torbalarıdır. Unutmayın, yediğiniz tüm o cipsler, gözaltı torbalarınıza değmeyecek.

Alkol ;

Alkol almak tıpkı sodyumun yaptığı gibi cildin nemini emer. "Alkol vazodilatördür, yani kan damarlarını genişletir ve cildin yıpranmasına neden olur. Peki ya kırmızı şarabın kalp sağlığına faydası yok mu? Kesinlikle yok, bu sadece bir söylenti." Aynı hazzı almak için köpüklü üzüm suyunu deneyebilir, alkol almayarak cildinizin pullanmasını da engelleyebilirsiniz.

Kızarmış Yiyecekler ;

Fast- food restoranlarında kullanılan yağlar aşırı ısıya maruz kaldığında 4-hidroksi-trans-2-nonenal ya da HNE adı verilen bir bileşik açığa çıkarır. Bu kötü bir haberdir; çünkü deri hücrelerinin ölümüne neden olur. Ölüme mahkûm bu hücreler kuru, pullanmış ve mat bir cilde sebep oluyor. Vücudunuza verdiği zararlardan bahsetmiyoruz bile.

Rafine Karbonhidratlar ;

Şeker, kola ve çoğu işlenmiş yiyecek bu kategoriye giriyor. Şeker ve beyaz undan ibaret olan bu yiyecekler, yağ üretimini aktif hale geçiren androjen hormonun salınımını artırıyor. Bir araştırmaya göre düşük şeker diyeti yapanlarda, işlenmiş yemekle beslenenlere oranla daha fazla sivilce çıkıyor.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalı,Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak,Pürüzsüz Cilde Sahip Olmanın sırları, ,Pürüzsüz Yüz İçin,Pürüsüz Bir Cilt İçin Püf Noktaları




Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !