Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

PEPİNO NASIL YENİR

Pepino Nedir Nasıl YenirPepino Nasıl Yenir

Pepino Nasıl Yenilir,Pepino Nasıl Yenmelidir,Pepino Nedir,Pepino,Pepino Faydaları,Pepino Kavunu,Pepino Kavunu Faydaları,Pepino Kavunu Nasıl Yenir,Pepino Nedir Faydaları Nelerdir,Pepino Neye Yarar,Pepino Meyvesi,Pepino Fiyatı
Pepino Nasıl Yenilir,Pepino Nasıl Yenmelidir,Pepino Nasıl Yenir
Meyveyi dolapta soğutarak ince kabuğu soyularak kavun gibi yenilebileceği gibi, meze olarak, dondurmalara katılarak, karışık meyve salatalarında garnitür olarak reçel ve marmelat olarak da tüketilebilir.
Pepinonun Faydaları-Pepinonun Yararları

* Uyku düzenini dengede tutuyor.
* Yara ve diş iltihaplarına karşı etkilidir.
* Kan damarlarının kuvvetli olmasını sağlar.
* Bayanlar cilt bakımı içinde kullanmaktadır.
* K vitamini bulunduğundan kanın pıhtılaşmasını kolaylaştırıyor.
* Pepino, böbrek kumunda etkili olduğu kadar anemi hastalarına fayda sağlıyor.
* Afrodizyak (Cinsel duyguları veya isteği uyaran veya artıran) etkisi yaratıyor.
* Regl dönemini düzene sokuyor, menopoz döneminde yaşanan psikolojik sorunlarda olumlu etki yaratıyor.
* İçerdiği A ve C vitaminleri sayesinde idrar yolları, solunum yolları enfeksiyonlarında vücudun direncini arttırır.
* Meyveleri mideye indirip, yaşlanma hali veya belirtileri karşı (anti-aging) etkisi olması nedeniyle kabuklarını da cilt bakımı için yüzlerine sürüyorlar.
* Meyvenin ham hâli özellikle şeker hastaları için tavsiye ediliyor çünkü tam olgunlaşmamış pepinonun şeker oranı daha düşük olduğundan rahatlıkla kullanılabiliyor.
* Çocuklarda kemik gelişimi sağladığı, eklem romatizmasında faydalı olduğu ve hemofili (Kanın pıhtılaşmasındaki bir bozukluğa bağlı kanama hastalığı) hastalığına iyi geldiği belirtilmektedir.
* Kanser hücrelerinin yok olmasında büyük etki sağladığı ve kolesterolü düşürdüğü kullanıcıları tarafından belirtilen meyve, hücre yenileyici özelliği ile çocukların gelişiminde; C vitamini deposu olma özelliği ile vücut direncini artırmada; kalsiyum bakımından zenginliğiyle ağrıların giderilmesinde etki sağlıyor.
Pepino Meyvesi Bilinen Faydalı Özellikleri
1. Şeker Hastalıkları,
2. Kemik Erimesi,
3. Dalak Yetmezliği (Tromoksin),
4. Bağırsak Kanseri,
5. Gen Hastaları,
6. Mide Rahatsızlığı,
7. Anemi (Kansızlık) Hastaları,
8. Hemofili Hastaları (Kanın Pıhtılaşmasındaki Bir Bozukluğa Bağlı Kanama Hastalığı),
9. Çocuklarda Kemik Gelişimi Sağlamakta,
10. Eklem Romatizmasına İyi Gelmekte,
11. Kolesterolü Düşürmekte (Hastaları tarafından beyan edilmiştir),
12. Kilo Problemi Olanlar Daha Çok Tüketmektedir.
Pepino Kavunu
Pepino kavunu ismini son zamanlarda sıkça duymaya başladık. Peki pepino nedir biraz tanıyalım. Ana vatanı Güney Amerika ülkelerinden Peru olarak bilinen pepinonun faydaları nelerdir?
Pepino; kavun aromalı, meyve eti sulu ve ince kabuklu olup meyveleri partenokarpik oluştuğundan meyve içerisinde tohum bulunmamakta ve meyvesi tümüyle yenilebiliyor.
Dünyada üretimi yapılan başlıca pepino çeşitleri Schmidt, Kawi, Suma, Asca, Lincoln, Gold, Golden Litestipe, Miski, ve Comeraya’dır.Türkiyede üretimi yapılan pepino ise Miski çeşitidir.Doğal ortamda çok yıllık üretim şansına sahip olduğu halde, ekonomik anlamda tek yıllık üretim tercih edilmektedir.Meyve ağırlığı 40-50 gramdan 1300 grama kadar çıkabilmektedir. Genellikle 150-600 gram arasındadır.
Türkiye’de üretimine yeni başlanan pepino kavunu, son zamanlarda eczaneler gibi ilgi gören aktarların da yeni gözdesi oldu. pepinonun  tadının kavun, ananas ve muza benziyor.Yeterince olgunlaşmamış olan pepino kavunlarına özellikle diyabet hastalarına iyi gelmektedir.
Yapılan araştırmalara göre görünümü kavuna benzeyen meyve, içerdiği yüksek potasyum oranı nedeniyle kan şekerini düşürüyor. Ayrıca A, B ve C vitaminleri içeriyor, bu özelliğinin kanser ve kalp krizine karşı koruma sağladığı belirtiliyor. Kolesterolü düşürdüğü, hücre yenileyici özelliği olduğu, içerdiği C vitamini sayesinde vücut direncini artırdığı bilinen diğer yararları. Cinsel isteği uyardığı, uyku düzenini dengede tuttuğu, menopoz döneminde yaşanan gerginliklerin giderilmesinde etkili olduğu kaydediliyor. Bu pepino kavunu bir sağlık iksiri.
Pepino Fiyatı
Pepino kavununun kilosu 10 liradan satılıyor.
Pepino Nasıl Yenilir,Pepino Nasıl Yenmelidir,Pepino Nedir,Pepino,Pepino Faydaları,Pepino Kavunu,Pepino Kavunu Faydaları,Pepino Kavunu Nasıl Yenir,Pepino Nedir Faydaları Nelerdir,Pepino Neye Yarar,Pepino Meyvesi
 
Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !