Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

NOHUT VE NOHUT SUYUNUN FAYDALARI

Pek çok derde deva olan, ve hemen hemen hepimizin evinde bulunan nohut, kendisi kadar suyu ile şifa dağıyıtyor. Nelere iyi geldiğini merak ediyorsanız, yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye edeceğiz. Eminiz, sizlerin de işine yarayacak bir şifası mevcuttur.
 * Nohutun suyu, Sivilceleri giderir, cildi ve sesi güzelleştirir. Cilt için kullanımı, dahili ve harici olarak 2 türlüdür.
* Akciğerlerin en iyi besinidir.
* Diş ağrısını geçirir.
* Nohut ve aç karna içilen nohut suyu cinsel gücü çok artırır, bundan dolayı erkek develer nohutla beslenir.
* Özellikle siyah nohutun, faydası olduka fazladır. 
* Nohut yağı, temreye, kötü huylu yaralara, kanser yaralarına ve uyuz yaralarına iyi gelir.
* Sırt ağrısına iyi gelir. 
*  Baştaki rutubetli çıbanları giderir. Nohut suyu, diş ağrılarına ve yangılı diş eti apse ve şişlerine, kulak altındaki şişlere iyi gelir. 
*  Sesi güzelleştirir.
* Haşlanmış nohut,  ödem için iyidir (pişmiş nohut vücutta su toplanmasını önler) ve sarılığa da iyi gelir. Karaciğer ve dalak kanallarındaki tıkanıklığı giderir. Nohutun yemek arasında yenmesi uygundur. Yemek başında veya sonunda yenmemelidir.
* Siyah nohut pişirilip kullanılırsa, mesane ve böbrek taşlarına abortus etkisi yapar. Badem yağı, turp, kerevizle birlikte yenirse, tam olarak düşük yapılmasına sebep olur; ancak bu terkip mesana yaralarına zararlıdır. Ancak cinsel gücü artırır. Bundan dolayı, erkek develer nohutla beslenir.
* Bütün nohut türleri bağırsakları yumuşatır ve böbreklerdeki tıkanıklığı açar. Özellikle kara nohut ve pırasa rengine olanı bu etkiyi yapar. Bazı hekimlere göre, sirkede ıslatılan nohut aç karnına yendiğinde ve yarım gün aç bırakılırsa, kurtları öldürür. Hipokrates, nohutta tatlı ve tuzlu iki yapı olduğunu ve pişmiş nohutta bu iki mizacın birbirini tamamladığını söylemiştir. Tuzlu yapısı bağırsakları yumuşatır; tatlı yapı ise, idrar söktürür ve cinsel gücü artırır.




Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !