Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

KİRAZ SAPI İLE ZAYIFLAMA FORMÜLÜ

Zayıflamak başlıbaşına büyük bir sorundur. Zayıflamak için kiraz sapı başta olmak üzere, mısır püskülü, yeşil çay ,avakado yaprağı gibi pek çok şifalı bitkiden jhazırlanmış çaylardan faydalanmak mümkün. İşte size kiraz sapıyla hazırlanabilen bir zayıflama çayı tarifi.
KİRAZ SAPI ÇAYININ HAZIRLANIŞI :  Yarım litre kaynar suya 30 gr kiraz sapı eklenip 10 dakika kadar demlenir ve günde 3 fincan aç karnına içilir. Özellikle menapoz dönemindeki kadınların şikayetlerine de çok faydalıdır
Kiraz sapı ile hazırlanabilen bir diğer tarifimiz daha var ; Aslında bu karışık bir bitki çayı. Küçük bir tutam kiraz sapı ve mısır püskülü, Bir su bardağı için 1-2 adet avakado yaprağı, 1 çay kaşığı yeşil çay, 1 çay kaşığı rezene tohumu sadece 1-2 dakika kaynatılacak ve hafifçe fokurdadıktan sonra 3-4 dakika demlenmeye bırakılacak. Sonrasında şeker veya tatlandırıcı eklenmeyecek sadece çok ince bir dilim limonla içilecek. Yemeklerden biraz sonra da içebilirsiniz.
KİRAZ SAPININ FAYDALARI : Kirazın kurutulmuş sapları idrar söktürücü, ödem çözücü etkiye sahiptir. Küçük boydaki idrar yolu taşlarının ve kumlarının düşürülmesine yardımcı olur.
Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !