Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

KARANFİL ÇAYI

Karanfil Cayi HazirlanisiKaranfil Çayı

Karanfil Çayı Faydaları,Karanfil Çayı Nasıl Yapılır,Karanfil Çayı Nasıl  Hazırlanır, Karanfil Çayının Hazırlanışı,Karanfil Çayının Faydaları,Karanfil Çayının Yararları,Karanfil Çayının Zararları,Karanfil Çayı Zayıflatırmı
Karanfil özellikle kompostoda kullanılan bir bitkidir. Hoş kokusu ve sayısız faydaları ile, pek çoğumuzun mutfağından eksik etmediği bir bitkidir. Direkt olarak kullanılabildiği gibi, sıklıkla karanfil çayı olarak da kullanılır. Bu yazımızda, sizlere karanfil çayı ve karanfil çayının faydalarını anlatacağız. Öncelikle Karanfil çayının faydalarından bahsedelim, ardından da karanfil çayı nasıl hazırlanır onu anlatalım.
Karanfil Çayı Faydaları,Karanfil Çayının Faydları,Karanfil Çayının Yararları
* Ağız Kokusunu giderir.
* Hıçkırığı keser.
* Zekayı kuvvetlendirir.
* İştahı Açar,
*Şiddetli baş ağrılarını giderir.
* Rahat uyumayı sağlar.
*Hazımsızlık, ishal, şişkinlik ve karın ağrısı için fayda sağlar.
* Bal ile kullanıldığında, nefes darlığına, bronşite ve sinüzite iyi gelir.
Karanfil Çayı Nasıl Yapılır, Karanfil Çayı Nasıl Hazırlanır,Karanfil Çayının Hazırlanışı
Sizlere 2 farklı karanfil çayı hazırlanışı önermek istiyoruz. Birinci Tarifimiz;
Muz ve elma ezilerek lapa haline getirilir. Bir litre suya, iki tutam karanfil tomurcugu, yarimsar tutam kusburnu ve çitlembik eklenerek on dakika kaynatilir. Hazirlanan çay, sekerle tatlandirilarak içilir.
İkinci Tarifimiz İçin Gerekli Malzemeler ;
* 6 diş karanfil,
* 2 bardak su,
Karanfil Çayı Hazırlanışı : Karanfilleri suyun içerisinde, 20 dakika kısık ateşte, üstü kapalı olarak kaynatın. Koyduğunuz su, yarı yarıya buharlaşmalıdır. 20 dakikanın sonunda, süzün. Hazımsızlık, ishal, şişkinlik ve karın ağrısı şikayetleri için, yemeklerden sonra bu çaydan 1 çorba kaşığı içilir.
* Nefes darlığına, bronşite ve sinüzit şikayetlerinde, hazırladığınız karanfil çayının içine bal katarak kullanılmalıdır. Yemekten sonra çiğnenen bir diş karanfil ağız kokusunu giderir.
Zihin Yorgunluğu İçin Karanfil Çayı Hazırlanışı ;
Bir bardak suyu kaynatın. Kaynayan suyun içerisine, 7-8 adet karanfili atıp, 4 dakika daha kaynatmaya devam edin. Süzdükten sonra, sıcak olarak, yudumlayın. Bu işlemi, akşam yemeğinden 1-2 saat sonra yapın. 20 gün uyguladığınız küre 10 gün ara verin ve 20 gün daha uygulayın.
Karanfil Çayının Zararları
Karanfil Çayının zararlı etkilerinden korunmak amacıyla, kür halinde uygulanması gerekmektedir. 20 günlük bir kullanımın ardından 10 gün ara vermek ve tekrar 2. kürü uygulamak gereklidir.
Karanfil Çayı Zayıflatırmı?
Karanfil Çayının tek başına zayıflatıcı etkisi yoktur.
Karanfil Çayı Faydaları,Karanfil Çayı Nasıl Yapılır,Karanfil Çayı Nasıl  Hazırlanır, Karanfil Çayının Hazırlanışı,Karanfil Çayının Faydaları,Karanfil Çayının Yararları,Karanfil Çayının Zararları,Karanfil Çayı Zayıflatırmı
Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !