Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

GREYFURTUN FAYDALARI

Greyfurtun FaydalarıGreyfurtun Faydaları

Greyfurtun Faydaları,Greyfurtun Zararları,Greyfurt Zayıflatırmı,Greyfurt Zararları,Greyfurt Faydaları, Greyfurtun Kalorisi,Greyfurtun Cilde Faydaları,Greyfurtun Yan Etkileri
Greyfurt, zengin bir lif kaynağıdır. Sonderece Faydalı olan Grerfurt, başta cilt problemleri olmak üzere, pek çok derde deva olan türden bir meyve..
Greyfurtun Kalorisi
1 adet greyfurt ortalama 50 kalori ve 80 mg C vitamini içerir.
Greyfurtun Faydaları,Greyfurt Faydaları,Greyfurtun Yararları
* İçeriğindeki C Vitamini nedeniyle ve Son yapılan araştırmalarda greyfurtun lycopene ve liminoids içerdiği, ve bu maddelerin bir çok kanser türüne karşı koruyucu etki gösterdiği kanıtlanmıştır.
* Bu kanser türlerinin başında prostat kanseri gelir.  Bununla birlikte içerdiği naringin ve naringenin gibi flavonoitlerin de ağız kanserini oluşumunu belirgin biçimde azalttığı görülmüştür.
Greyfurt Zayıflatırmı
* Metabolizmayı hızlandırır, kilo verdirir.
* Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye de etkisi olan  greyfurt, insülin direncini kırıyor; öğünlerden önce yenilecek yarım greyfurt  iştah kontrolüne yardımcı oluyor.
* Zayıflamaya yardımcı olur. Scripps Klinik uzmanlarından Dr. Ken Fujioka’nın 100 kadın ve erkek üzerinde yürüttüğü 12 haftalık bir pilot greyfurt zayıflama araştırmasında, günde üç kere olmak üzere her öğünde yarım greyfurt tüketen bireylerin, normal yeme alışkanlıklarını değiştirmeksizin çalışma sonunda ortalama 3 ila 4 kilo arasında kilo kaybettikleri kaydedildi.
Greyfurtun Cilde Faydaları
* Cilt için Çok faydalıdır. Tam bir Sivilce Düşmanıdır. Antioksidan özelliği de olan greyfurt, cildin kolajen sentezini artırması ve yapısını kuvvetlendirmesi nedeniyle akne tedavisinin etkili silahlarından biri. Greyfurt, içeriğindeki C vitamini nedeniyle, akne oluşumunu azaltması ve mevcut aknelerin gerilemesi gibi etkilerinin yanında izlerin gerilemesi konusunda da faydalı. Cilt tarafından emildiğinde, 72 saat kadar uzun bir süre ciltte kalabilen greyfurtun en önemli avantajı etkinliğinin uzun sürmesidir.
* Greyfurt içerdiği C vitamini ile diş eti kanamaları olan kişilerde, bu şikayeti ciddi oranda azaltır. Yara iyileşmesini hızlandırır. Enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle içerdiği yüksek lif kabızlığa karşı en iyi ilaçlardan biridir.
* Sindirim sistemi işleyişini düzenler ve dengeler. Sigara bağımlısı olanlarda nikotin ihtiyacını azaltır ve nikotinin vücuttan atılmasını sağlayarak detoks etkisi gösterir. Günde 1 tane greyfurt yenilmesi kalp hastalıklarını azaltır. Kötü kolesterolü %25 azaltır, iyi kolesterolü %25 artırır.
Greyfurtun Zararları,Greyfurt Zararları,Greyfurtun Yan Etkileri
Ancak bazı ilaçları kullanan hastaların dikkatli olması gerekiyor. Çünkü greyfurt, karaciğerimizde bulunan sitokrom  p450 denilen bir enzimi baskılıyor. Sitokrom p450, karaciğerimizde ve bağırsağımızda, dışarıdan aldığımız ilaçları metabolize eder ve bu ilaçları zararsız hale dönüştürerek vücudumuzdan atar.
Bu enzim baskılanıp çalışmayınca ilaçlar metabolize edilmediği için vücutta birikerek zehirleyici etki yapar. Özellikle kolesterol ilaçlarında, alerji ilaçlarında, HIV tedavisinde kullanılan ilaçlarda, bazı antidepresanlar ve antihipertansifleri kullananların bu konuda dikkatli olmalarında fayda var. Bir bardak greyfurt suyu içilmesi bile bu etkiye neden olabilir. Greyfurt suyunun etkisinin geçmesi için en az 24 saat geçmesi gerekir.
Greyfurtun Faydaları,Greyfurtun Zararları,Greyfurt Zayıflatırmı,Greyfurt Zararları,Greyfurt Faydaları, Greyfurtun Kalorisi,Greyfurtun Cilde Faydaları,Greyfurtun Yan Etkileri
Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !