Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ENGİN AKYÜREK (BİYOGRAFİ) KİMDİR ?

ENGİN AKYÜREK (BİYOGRAFİSİ) KİMDİREngin Akyürek (Biyografi) Kimdir ?

Engin Akyürek,Engin Akyürek Biyografi,Engin Akyürek Biyografisi,Engin Akyürek Boyu,Engin Akyürek Kimdir,Engin Akyürek Hayatı,Engin Akyürek Beren Saat,Engin Akyürek Filmleri
Engin Akyürek
Şu Sıralar, Kanal D Ekranlarında yayınlanmakta olan, FatmagülünSuçu Ne adlı dizide Kerim karakteri ile izlediğimiz, Engin Akyürek, Genç kızlarında güönlünün prensi adeta. Engin Akyürek Kimdir ? hep beraber Görelim.
Engin Akyürek Nereli-Engin Akyürek Boyu-Engin Akyürek Kaç Doğumlu ?
Engin Akyürek, 12 Ekim 1981 Ankara Doğumlu. Terazi Burcu. 30 Yaşında. Engin Akyürek Boyu; 1.87 cm.
Engin Akyürek Hayatı
Lise öğretimini tamamlamasının ardından Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi kazandı.
Engin Akyürek’în kameralarla buluşası Türkiye’nin Yıldızları adlı yetenek yarışması sayesinde oldu. Engin Akyürek, Türkiye’nin Yıldızları sayesinde büyük bir hayran kitlesi edinen Akyürek, yarışmanın sona ermesinin ardından Yabancı Damat adlı tv dizisinin kadrosuna katıldı.
Engin akyürek Filmleri-Engin Akyürek Dizileri
* 2004 ve 2005 yıllarında, Yabancı Damat’ın yayınlanan ilk iki sezonunda canlandırdığı Kadir karakteri ile hayran kitlesini genişleten Akyürek, 2006 yılında yayınlanan Kader adlı dizide ise Cevat karakterini canlandırdı.
* 2007-2008 yılları arasında, ATV’de yayınlanan ve yönetmenliğini Cem Akyoldaş’ın üstlendiği Karayılan, genç oyuncunun bir sonraki yapımı oldu. Gaziantep’in Fransız işgali altında olduğu dönemde geçen dizide Akyürek, Bülent İnal ve Begüm Birgören ile beraber kamera karşısına geçti.
* Akyürek’in başrolde olduğu ilk yapım ise, usta senarist Meral Okay ile yönetmen Ulaş İnaç’ı buluşturan Bir Bulut Olsam oldu. Melisa Sözen ve Engin Altan Düzyatan ile beraber başrollerde yer alan Akyürek, diziye adını veren Mustafa Bulut karakterini canlandırdı. Dizinin Asmalı Konak’a aşırı benzemesi ve de cinsel içerikli sahneler barındırması eleştirilere konu olurken, RTÜK dizideki sevişme sahnelerinden dolayı yayıncı kanala uyarı cezası gönderdi.
* Engin Akyürek’in kadrosunda bulunduğu son yapım ise, Hülya Avşar’ın başrolünde bulunduğu, aynı adı taşıyan sinema filminden uyarlanan Fatmagül’ün Suçu Ne oldu. Aşk-ı Memnu ile dünya çapında büyük bir üne kavuşan Beren Saat, dizide Akyürek ile beraber rol aldı.
Engin Akyürek,Engin Akyürek Biyografi,Engin Akyürek Biyografisi,Engin Akyürek Boyu,Engin Akyürek Kimdir,Engin Akyürek Hayatı,Engin Akyürek Beren Saat,Engin Akyürek Filmleri
 
Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !