Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

BEYİN DAMAR TIKANIKLIĞI SEBEPLERİ BELİRTİLERİ

BEYİN DAMARI TIKANIKLIĞI VE SEBEPLERİ
Tıpta, Beyin krizi olarak adlandırılan, betyin damar tıkanıklığı, beyinde temiz veya kirli kan taşıyan bir damarın beyne gelen bir pıhtı veya damar sertliği parçacığı ile tıkanması veya bir damarın ileri derecede büzüşmesi sonucu oluşan beynin kansız, dolayısıyla oksijensiz ve besleyici maddelerden mahrum kalması (beyin infarktüsü) veya beyinde kanama olmasına ve beyin hücrelerinin, damar dışına çıkmış olan kanın kitlesel etkisi sonucu fonksiyon yapamaz duruma gelmesine denir
BEYİN DAMAR TIKANIKLIĞI BELİRTİLERİ;
Az da görülse, beyin hastalığının ön belirtileri arasında baş ağrısı, baş dön­mesi, uyku eğilimi ve bilinç bulanıklı­ğından söz etmek gerekir. Beyindeki doku yıkımının yerine göre, hafif ko­nuşma, hareket ve görme bozuklukları görülür. Bilincin açık olduğu bu dö­nemde söz konusu belirtiler birkaç sa­niye ya da dakika, bazen de daha uzun sürer. Ağır olgularda ise beyindeki olay şiddetli bir tablo ile ortaya çıkabilir.
BEYİN DAMAR TIKANIKLIĞI BİTKİSEL TEDAVİSİ;
OĞULOTU YAPRAĞI: 1 bardak kaynar suya, 4-10 gr ufalanmış yaprak konur, 10 dk bekletilir, günde 3 bardak içilir.
Yapraklar toz haline getirilir, günde 3-4 defa 1-4 gr içilir. Tohumundan toz halinde günde 3 defa 3 gr içilir.
Taze bitki sıkılır, suyundan yarım fincan içilir.
DIŞ OTU TOHUMU: 1 bardak suya, 10-20 gr tohum konur, 5-10 dk kaynatılır, günde 2-3 bardak içilir.
HAYIT TOHUMU: 5 bardak su ya, 100 gr tohum konur, 10 dk kaynatılır, indirilir, içerisine 1 li mon sıkılır, 2 adet aspirin konur, 30 gr karabaş otu, 10 gr oğulotu ilave edilir. 10 dk bekletilip süzü lür, 1 günde tüketilir.
TARÇIN YAĞI: Tarçın yağından günde 1-2 damla buruna damla tılır.
KIVIRCIK LABADA-EVELlK SINIRLI OT YAPRAĞI KARA HİNDİBA KÖKÜ GİLABURU MEYVESİ HİNTYAĞI BARUT AĞACI KABUĞU Bitkileri de beyin damarlarını açıcı olarak faydalıdır.
Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !